WEB SİTESİ HİZMET SÖZLEŞMESİ (MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ)

PDF OLARAK İNDİR

MADDE 1 - TARAFLAR Bir tarafta Yeşil Köy No:5  Keşan/EDİRNE adresine mukim “CNet Yazılım Ergin ARSLAN” ile diğer taraftan  (SATIN ALAN FİRMA ADRES) adresinde mukim MÜŞTERİ  (Kısaca MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.  
MADDE 2 - KONU İşbu sözleşme MÜŞTERİ’ nin iletişim, tanıtım, reklam, bilgi edinme ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu web sitesi yazılımlarının CNet YAZILIM tarafından hazırlanması hizmetini kapsamaktadır.  
MADDE 3-MÜŞTERİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ 3.1 MÜŞTERİ, Web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dokümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür.   3.2 MÜŞTERİ, web sitesine ait yönetici paneli veya yönetim programı olması durumunda site içeriğini kendisi oluşturmak ve bilgileri siteye eklemekle yükümlüdür.    3.3 MÜŞTERİ, CNet YAZILIM tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının CNet YAZILIM ‘ a ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.   3.4 MÜŞTERİ, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, CNet YAZILIM’ın hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.  
MADDE 4- CNet YAZILIM’IN YÜKÜMLÜLÜKLERİ 4.1 CNet YAZILIM, MÜŞTERİ’ nin tanıtım, reklam ve bilgi edinme için ihtiyaç duyduğu yazılımları (Web sitesi) MÜŞTERİ’ nin kullanabileceği şekilde kurulumunu yapıp, internet ortamında yayına hazır hale getirmekle yükümlüdür.   4.2 CNet YAZILIM, MÜŞTERİ’ ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek yazılımsal hataları ve sorunları sistemin mümkün kıldığı ölçüde düzeltmekle yükümlüdür.   4.3 CNet YAZILIM, MÜŞTERİ tarafından talep edilen ek tasarım için gerekli etüdü tamamladıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.   4.4 CNet YAZILIM, Ek-1’ de yer alan özelliklerde yazılım/tasarım’ ı, Ek-1’ de belirlenen teslim tarihine kadar bitirmeyi taahhüt eder.   4.5 CNet YAZILIM, hazırlanan yazılımın kaynak kod, grafik ve dokümanlarını müşteriye verme hakkını saklı tutar. Müşteri hazırlanan tasarım/yazılım’ ın kaynak kodlarını CNet YAZILIM  yetki vermedikçe göremez, ulaşamaz, kopyalayamaz, başka sunucuya taşıyamaz.  
MADDE 5-HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ 5.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1(BİR) yıl olarak belirlenmiştir. Süre bitiminde her iki tarafın mutabakatı sonucu hizmet süresi, sözleşme yapılacak yıl için belirlenen hosting ve alan adı ücreti mukabilinde uzatılabilir.   5.2 Sözleşme süresi bitiminde uzatma işlemi yapılmaması nedeniyle doğabilecek bilgi, belge, veri, doküman gibi kayıplardan CNet YAZILIM sorumlu değildir. Sözleşme süresi bitiminde alan adı tescilinin iptal olması, durması veya başkası tarafından tescil edilmesinden CNet YAZILIM sorumlu tutulamaz.  
5.4 CNet YAZILIM,  geliştirilen ek yazılım hizmetini (Versiyon Yükseltme) ücreti karşılığında MÜŞTERİ’ ye sağlar.   5.5 Yazılım Satın Alma Hizmet bedeli  CNet YAZILIM  tarafından Ödeme Yapılan Paket Fiyatı TL (Türk Lirası)  KDV DAHİL olarak belirlenmiştir.

5.6 Devam eden yıllarda uygulanacak yıllık hizmet bedeli yer sağlayıcımız tarafından değişiklik gösterebilir. İlk yıl için CNet YAZILIM  tarafından SATIN ALMA BEDELİNİN İÇERİSİNDE TL (Türk Lirası) KDVDAHİL olarak belirlenmiştir.  
5.7 Satın alma hizmet bedeli’nin %50’ si iş başlangıcında, kalan %50’si tasarım/yazılım sürecinin bitiminde MÜŞTERİ tarafından fatura karşılığı CNet YAZILIM’ a ödenecektir.   5.8 Ödemelerin yapılmaması durumunda, CNet YAZILIM taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir.
MADDE 6- YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde KEŞAN Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 6 (altı) madde, 3 (ÜÇ) sayfa ve Ek-1, EK2 Belge’den oluşan  işbu sözleşme 07/ 04/2017 tarihinde 2 (iki) nüsha olarak düzenlenmiştir.

REKLAM TANITIM HİZMET SÖZLEŞMESİ
Madde1 - TARAFLAR Bir tarafta ………………………………………………………………………………………………………………… Keşan/EDİRNE adresine mukim “CNet Yazılım Ergin ARSLAN” ile diğer taraftan  ……….…………………………………………………..…………………………..……………………………… adresinde mukim ……...………………………………………….……………………………..………. (Kısaca MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.   MADDE 2 - KONU İşbu sözleşme MÜŞTERİ’ nin iletişim, tanıtım, reklam, bilgi edinme ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu web sitesi yazılımlarının CNet YAZILIM tarafından hazırlanması hizmetini kapsamaktadır.   MADDE 3-MÜŞTERİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ 3.1 MÜŞTERİ, Web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dokümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür.   3.2 MÜŞTERİ, web sitesine ait yönetici paneli veya yönetim programı olması durumunda site içeriğini kendisi oluşturmak ve bilgileri siteye eklemekle yükümlüdür.    3.3 MÜŞTERİ, CNet YAZILIM tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının CNet YAZILIM ‘ a ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.   3.4 MÜŞTERİ, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, CNet YAZILIM’ın hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.  

MADDE 4- CNet YAZILIM’IN YÜKÜMLÜLÜKLERİ 4.1 CNet YAZILIM, MÜŞTERİ’ nin tanıtım, reklam ve bilgi edinme için ihtiyaç duyduğu yazılımları (Web sitesi) MÜŞTERİ’ nin kullanabileceği şekilde kurulumunu yapıp, internet ortamında yayına hazır hale getirmekle yükümlüdür.   4.2 CNet YAZILIM, MÜŞTERİ’ ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek yazılımsal hataları ve sorunları sistemin mümkün kıldığı ölçüde düzeltmekle yükümlüdür.   4.3 CNet YAZILIM, MÜŞTERİ tarafından talep edilen ek tasarım için gerekli etüdü tamamladıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.   4.4 CNet YAZILIM, Ek-1’ de yer alan özelliklerde yazılım/tasarım’ ı, Ek-1’ de belirlenen teslim tarihine kadar bitirmeyi taahhüt eder.   4.5 CNet YAZILIM, hazırlanan yazılımın kaynak kod, grafik ve dokümanlarını müşteriye verme hakkını saklı tutar. Müşteri hazırlanan tasarım/yazılım’ ın kaynak kodlarını CNet YAZILIM  yetki vermedikçe göremez, ulaşamaz, kopyalayamaz, başka sunucuya taşıyamaz.   Madde 5-HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ 5.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi ……(……) yıl olarak belirlenmiştir. Süre bitiminde her iki tarafın mutabakatı sonucu hizmet süresi, sözleşme yapılacak yıl için belirlenen hosting ve alan adı ücreti mukabilinde uzatılabilir.   5.2 Sözleşme süresi bitiminde uzatma işlemi yapılmaması nedeniyle doğabilecek bilgi, belge, veri, doküman gibi kayıplardan CNet YAZILIM sorumlu değildir. Sözleşme süresi bitiminde alan adı tescilinin iptal olması, durması veya başkası tarafından tescil edilmesinden CNet YAZILIM sorumlu tutulamaz.  
5.4 CNet YAZILIM,  geliştirilen ek yazılım hizmetini (Versiyon Yükseltme) ücreti karşılığında MÜŞTERİ’ ye sağlar.   5.5 Yazılım Satın Alma Hizmet bedeli CNet YAZILIM  tarafından  ……..…...(……………….) TL (Türk Lirası)+KDV olarak belirlenmiştir.

5.6 Devam eden yıllarda uygulanacak yıllık hizmet bedeli yer sağlayıcımız tarafından değişiklik gösterebilir. İlk yıl için CNet YAZILIM  tarafından ……..…...(……………….) TL (Türk Lirası)+KDV olarak belirlenmiştir.   5.7 Satın alma hizmet bedeli’nin %50’ si iş başlangıcında, kalan %50’si tasarım/yazılım sürecinin bitiminde MÜŞTERİ tarafından fatura karşılığı CNet YAZILIM’ a ödenecektir.   5.8 Ödemelerin yapılmaması durumunda, CNet YAZILIM taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir.   MADDE 6-YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde KEŞAN Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 6 (altı) madde, 2 (İki) sayfa ve Ek-1 Belge’den oluşan  işbu sözleşme …..…. / ..…… / ….…..….  tarihinde 2 (iki) nüsha olarak düzenlenmiştir.